Keď som bola malá, chcela som byť učiteľkou, kaderníčkou, v určitom období aj modelkou. Netrvalo však dlho a ja som si uvedomila, že radšej ako na móle, by som bola za tým všetkým. Snívala som o tom, že budem študovať odevný dizajn, ale okolnosti sa vyvíjali inak a ja som vyštudovala manažment. Napriek tomu som neprestala navrhovať a šiť vlastné modely.


Potom do môjho života pribudli deti, postupne úplne netradične všetkých osem a mne sa pochopiteľne zmenil cieľ môjho záujmu a všedných dní. No aj vtedy som sa pozerala na obliekanie ako umenie. Veľmi sa mi páčilo, keď bola celá rodina oblečená tak, že bolo na prvý pohľad jasné, že títo ľudia patria k sebe. To bol prvotný impulz k tomu, aby som sa vrátila k tvorbe oblečenia, i keď trošku iným spôsobom. Začala som vyrábať potlač na oblečenie pre rodinky, ktoré zahŕňalo detské, dámske a pánske oblečenie a postupne sa k tomu pridali aj originálne tehotenské tričká.


V mojom živote však prišiel aj čas, keď som si kládla zložité životné otázky o tom, aký zmysel má život a kto a na čo tu som. Keď som našla pre mňa uspokojivé odpovede, chcela som sa s nimi podeliť aj s ostatnými a tam niekde sú základy mojej vlastnej značky dámskeho oblečenia. Na začiatku celého procesu bolo hľadanie vhodných materiálov, ktoré sú priateľské k prírode a hlavne k ľuďom, ktorí ich spracovávajú. Záleží mi na tom, aby som vedela odkiaľ je textil, ktorý používam pri tvorbe oblečenia. A potom každý kúsok oblečenia prejde mojimi rukami od návrhu strihu, cez prvé vzorky, návrh motívov pre potlač, testovanie hotových kúskov.


Chcem, aby sa ženy v oblečení odo mňa cítili príjemne, pohodlne, žensky a hlavne, aby nielen im samotným, ale aj tým, ktorí ich v tomto oblečení uvidia, to prinieslo niečo nové a iné. Možno len zastavenie sa v uponáhľanom svete a zamyslenie sa nad svojim životom. Možno pochopenie lásky, ktorú všetci potrebujeme, tej skutočnej, ktorá nie je len o emóciách, ale je trvalá, napĺňajúca a pravdivá zároveň. Túžim uprostred tohto sveta plného ťažkých a ešte ťažších správ priniesť úplný opak – dobrú správu. Také je imani, je to revolúcia v obliekaní, v materiáloch aj v odkaze, ktorý prináša. Je to móda, ktorá má hlbší zmysel.