Začiatkom roka 2020 som od úžasnej ženy Niky Macinskej dostala možnosť prevziať a ďalej rozvíjať značku Imani. Nika ju založila ako výsledok dlhoročnej lásky k móde, kreativite a minimalizmu. A keďže nás to obe spája, veľmi sa teším, že môžem pokračovať v tejto tvorbe.


Som povolaním architektka, mám rada jednoduchosť, geometriu a minimalizmus a rada tvorím nové veci. V mojom šatníku sú väčšinou jednofarebné a pohodlné veci, ktoré sa ľahko kombinujú. Také je aj imani :) Sú to pohodlné šaty a tričká, ktoré aj vďaka grafikám vedia pôsobiť veľmi žensky a jedinečne. Viete ich nosiť s teniskami, ale môžu z nich byť aj elegantné kúsky. A v neposlednom rade je to móda vytvorená celá na Slovensku. Princíp slowfashion, podporovanie lokálnych výrobcov a lesswaste (k zerowaste mám žiaľ ešte stále ďaleko) spôsob života sa snažím aplikovať aj sama na sebe, preto ma veľmi teší, že sa aspoň trochu môžem stať jeho súčaťou.


Imani prešlo za tie roky zmenami strihov, grafík aj látok, ale počas celej doby sa nezmenila hlavná myšlienka: “Imani je móda s posolstvom. Móda, ktorá má hlbší zmysel.” Každé šaty prehovárajú k svojej nositeľke a hovoria jej, aká je. Často totiž popri povinnostiach a starostiach zabúdame, aké sme. Krásne, vzácne, potrebné, ľúbené, jedinečné…


Táto myšlienka aj mne samej pripomína, aké dôležité je byť so sebou spokojná, vyrovnaná a mať sa rada. Verím, že sa v Imani budete cítiť rovnako dobre, ako ja, a že aj vy si v nich častejšie spomeniete, aké ste výnimočné..