Donedávna som dávala slová na tričká, aby si ich mohol každý prečítať. Odteraz tam slová chýbajú. Nie preto, že by mi došli. Nie sú tam, lebo ich teraz na chvíľu nepotrebujem. Veľa som rozmýšľala o tom, aké to je okolo mňa. A aké to je vo mne. Tak veľa chceme povedať ľuďom okolo seba, ale často sa to zdá zbytočné. Prišla som na to, že oveľa dôležitejšie je to, čo máme v sebe. Ale nad tým sa potrebujeme najprv zamyslieť a potom to aj rozpoznať.

Trvalo mi dosť dlho, kým som prišla na to, kto som. Nie kým ma chcú mať iní a kým sa snažím byť. Ale kým skutočne som. A až vtedy, keď som sa naučila prijať seba takú aká som (teda stále sa to učím), sa začal meniť môj postoj k sebe samej a tiež k ľuďom, korí sú blízko mňa, ale aj k tým, ktorí sú ďalej. A takto nejako vznikla myšlienka minimalistickej kolekcie značky imani. Chce ti ukázať, že nie je až tak dôležité to, čo je vidieť na prvý pohľad. Lebo nie vždy to musí byť skutočnosť. Chce upozorniť na to, že oveľa dôležitejšie je to, čo je v tvojom srdci. Kým si a či sa máš rada taká aká si.

Chce ti nežne vliezť pod kožu svojimi tichými slovami vo vnútri trička, ktoré uvidíš len ty a nikto iný. Iba ak by si ich niekomu ukázala. Chce ti pripomenúť, že si ľúbená, nádherná, prijatá, vzácna, hodnotná, cenná… a ešte oveľa viac. S každým tričkom ti príde prekvapenie, lebo vopred nevieš, aké slovo sa k tebe dostane. Na každé tričko je pridané až tesne pred odoslaním a tak to bude pre teba osobne. Bude to niečo ako „náhoda“ (Akurát, že ja neverím na náhody, tak to môžeš brať ako niečo viac. Niečo, čo patrí len tebe. Niečo medzi nebom a zemou).

A prečo na tričku bude minimalizmus v zlatej geometrii? Lebo v jednoduchosti je krása. Tie najkrajšie veci v živote sú úplne jednoduché, aj keď sa možno na prvý pohľad také nezdajú. Možno sme si na nich zvykli a prídu nám ako samozrejmosť. Skús sa dnes pozrieť okolo seba a teš sa z tých vecí, ktoré máš. Buď za ne vďačná.